Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی روزانه هفت هزار دز واکسن در همدان تزریق می شود

روزانه هفت هزار دز واکسن در همدان تزریق می شود

b_150_150_16777215_00_images_Vaksan739.jpg

سرپرست معاونت امور بهداشتی همدان با بیان اینکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در همدان مشمول وا‌کسن کرونا هستند گفت: تاکنون ۹ هزار و ۶۰۰ دز واکسن کوو برکت در استان دریافت شده است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر محمد خزایی  با اشاره به روند واکسیناسیون بیماری کرونا در استان همدان اظهار کرد: طی سه هفته اخیر به خاطر سهمیه خوب وزارت بهداشت برای استان‌ها، روند واکسیناسیون عمومی در استان شتاب بیشتری یافته است.

وی با اشاره به اینکه تقریبا ۶ تا ۹ هزار و گاهی هم ۱۰ هزار دز واکسن در استان تزریق می‌شود گفت: البته مراجعات بستگی به روزهای تعطیل و مناسبت‌ها متفاوت است اما به طور معمول تقریبا ۷ هزار دز در روز انجام می‌شود.

سرپرست معاونت امور بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان همدان با بیان اینکه روزانه تزریق ۱۱ هزار دز واکسن کرونا در استان فراخوان می‌شود و چیزی بیش از تزریق است عنوان کرد: ممکن است تعدادی از افراد همان روز تعیین شده مراجعه نکنند و روز بعد در مراکز حضور یابند.

وی با اشاره به اینکه طبق سامانه وزارت بهداشت یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در استان مشمول تزریق وا‌کسن هستند که در روز نزدیک به یک درصد از این جمعیت تزریق می‌شود گفت: ۴۱ مرکز واکسیناسیون در استان فعال است که از این تعداد ۱۲ مرکز، مراکز تجمعی واکسیناسیون هستند.

دکتر خزایی با تاکید به اینکه این مراکز تجمیعی با همکاری نهادها و سازمان‌ها به خصوص با نظارت استانداری و سپاه استان در اختیار ما قرار گرفته است افزود: استادیوم ۶ هزار نفری شهیدسلیمانی و مرکز همایش‌های قرآنی از سوی شهرداری و با حمایت استانداری در اختیار ما قرار گرفته است‌.

وی با بیان اینکه در ورزشگاه شهیدسلیمانی روزی یک‌هزار و ۵۰۰ دز واکسن تزریق می‌شود افزود: هم‌استانی از طریق سامانه ثبت‌نام را انجام دهند تا با ارسال پیامک به آنها طی ساعت تعیین شده به آدرس ارسالی مراجعه کنند زیرا خارج از این چارچوب ازدحام جمعیت و کاهش سرعت واکسیناسیون را به دنبال خواهد داشت.

سرپرست معاونت امور بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان همدان با اشاره به تزریق واکسن کووبرکت ایران در همدان خاطرنشان کرد: خوشبختانه این واکسن جزو واکسن‌های کارآمد بوده و تقریبا از سه هفته پیش تزریق آن در استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تیراژ واکسن کووبرکت در همدان روبه افزایش است و تقریبا ۷ هزار دز در هفته اخیر دریافت شد گفت: تاکنون حدود ۹ هزار و ۶۰۰ دز واکسن کووبرکت در استان دریافت شده است.

دکتر خزایی با اشاره به اینکه افراد با مراجعه به مراکز واکسیناسیون مختارند نوع ایرانی یا خارجی واکسن را دریافت کنند تصریح کرد: با توجه به تشویق و حمایت مقام معظم رهبری از واکسن کووبرکت، مراجعه خوبی هم برای تزریق این واکسن در استان وجود دارد.

وی در پایان با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان گفت: متاسفانه همدان نیز مانند بقیه استان‌ها درگیر موج پنجم کرونا شده و چند شهرستان وضعیت قرمز دارند./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن